Interliber - Obavijest za učenike

Autor: Jasminka Viljevac, 13. 11. 2008.

U subotu 15. 11. 2008. učenici Gimnazije Petra Preradovića putuju u Zagreb na sajamsku izložbu „Interliber“ i izložbu „Tiha pobuna - najveći majstori njemačkog ekspresionizma“ u Klovićevim dvorima.

Polazak iz Virovitice je u 7,00 sati ujutro s autobusnog kolodvora. Učenici su dužni doći na autbusni kolodvor 15 minuta ranije. Učenici iz Špišić Bukovice, Lozana, Pitomače i dr. mjesta kroz koja prolazimo  čekaju  na autobusnim stajalištima  od 7.00 sati.

U Zagreb putujemo preko Bjelovara, a stajanje za okrijepu i doručak je na nekoj od benzinskih postaja uz put. (U autobusu nije dozvoljeno jesti sendviče.) Očekivano vrijeme dolaska na velesajam je oko 10 sati. Razgledanje velesajmaske izložbe trajat će tri sata. U 13 sati krenut ćemo sa sajma prema Kaptolu. Za slobodne programe učenici će ovisno ogrupi i terminu posjeta muzeju imati do 15; 15.30 ili 16 sati. Razgledavanje izložbe je 30 minuta. Nakon posjeta izložbi je slobodno vrijeme do provratka za Viroviticu u 17.30 sati s Kaptola (ispred Katedrale).

Za jednodnevno putovanje u Zagreb ponesite hranu i vodu ili sokove,  udobno se obujte i višeslojno odjenite jer su sajamski prostori grijani, a vanjska temperatura ovih dana će biti nešto niža.

Popis razreda po autobusima

Autobus br. 1    -  prof. Viljevac i prof. Polašek
III.a, III. d, II.d i II.b

Autobus br. 2  - prof. Kovačić, prof. Kovačević
I.a, I.b, III.b, II. c

Autobus br. 3  - prof. Brlas, prof. Markus
IV.a, III.c

Autobus br. 4  - prof. Inđić, prof. Novosel, prof. Srnak
I.c, I.d, IV.b, IV.c

Popis učenika po grupama za posjet  izložbi

U navedeno vrijeme učenici trebaju biti ispred Katedrale na  Kaptolu odakle će u pratnji profesora zaduženih za grupe pješice otići do Klovićevih dvora.

I. grupa – 15 sati
I.a, I.b, I.c, I.d, II.c, III.b, III.d  (prof. Inđić, prof. Srnak, prof. Kovačić, prof. Kovačević)

II. grupa – 15.30 sati
III.a, II.d, II.b (prof. Viljevac i prof. Polašek)