Sastanak članova projekta prekogranične suradnje - Prirodoslovlje ne poznaje granice (IPA)

Autor: Ivana Bešir, Slobodanka Polašek, 18. 4. 2012.

Projekt: PRIRODOSLOVLJE NE POZNAJE GRANICE

Project title: Natural sciences know no borders

Acronym: CrossBorderScience

Application Form ID: HUHR/1001/2.2.1/0006

CrossBorderScience IPA Cross Border Cooperation HU-HR

Vodeći partner u ovom projektu prekogranične suradnje je Kaposvarsko sveučilište . Prvi projektni partner je Gimnazija Petra Preradovića iz Virovitice. Pridruženi partner je Bjelovarsko-bilogorska županija.

Sastanku su prisustvovala 4 predstavnika vodećeg partnera, 4 predstavnika pridruženog partnera, Emina Ciriković, djelatnica Razvojne agencije Vidra iz Virovitice, naša ravnateljica Ivana Bešir, profesorica engleskog jezika Maja Mlinarić,  profesorice matematike Azra Plic, Jasminka Viljevac, Branka Inđić, Mirta Đurašević, profesorice fizike Slobodanka Polašek i Ivana Salajić, te računovotkonja Slava Drpić.

Dogovarali smo aktivnosti za Proljetnu školu fizike. Termin održavanja ovih aktivnosti za popularizaciju prirodoslovlja je 10. i 11. svibanj 2012. godine.

Prvi dan ćemo organizirati natjecanje iz fizike za učenike naših II.d i III.d razreda, Mađarske učenike X. I XI. Razreda te učenike II. i III. razreda gimnazije iz Grubišnog polja.

Najveći dio aktivnosti je u petak, 11. svibnja. Tog dana maturante oslobađamo nastave da bi se mogli bolje pripremati za maturu. Također učenici jezične gimnazije nemaju nastavu. Svim ostalim učenicima planiramo uljepšati dan plenarnim izlaganjem našeg poznatog astronoma Korada Korlevića, te nizom radionica iz fizike i matematike .

Projekt traje 12 mjeseci. Počeo je 1. rujna 2011. i traje do 31. kolovoza 2012. Predviđena sredstva za naše aktivnosti su oko 39000 eura. Projekt treba biti financiran sredstvima EU (do 85%). Ostatak sufinancira Virovitičko- podravska županija.

Projekt se provodi uz potporu Virovitičko-podravske županije i VIDRE- agencije za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije.