Obavijest o sufinanciranju javnog prijevoza učenika

Autor: Ivana Bešir, 24. 9. 2012.

Učenici putnici su dobili potvrde za međumjesni javni prijevoz i potvrde za sufinanciranje prijevoza za razdoblje rujan-prosinac 2012. ( da biste ga ostvarili, jedan primjerak potvrde morao je biti vraćen školi).

Nova obavijest

Virovitičko-podravska županija
Upravni odjel za društvene djelatnosti

Sukladno uputama o načinu provođenja Odluke o sufinanciranju međumjesnog javnog prijevoza za redovite učenike srednjih škola u razdoblju rujan-prosinac 2012. godine, škole će na obrascu Potvrda koje će izdavati učenicima za mjesec listopad zaokruživati da li se učenik nalazi na popisu učenika koji imaju mogućnost korištenja prijevoza vlakom.
Ukoliko učenik ima mogućnost korištenja prijevoza vlakom i autobusom, MZOS će podmirivati trošak prijevoza vlakom.
Dakle, MZOS podmiruje isključivo trošak prijevoza vlakom prema slijedećim kriterijima:
- mjesto prebivališta odnosno boravišta nalazi se u okviru 1,5 km zračne linije od željezničke postaje
- prilagođenost voznog reda održavanju nastave.
Sukladno navedenome, molimo Vas da prilikom izdavanja Potvrda za mjesec listopad upozorite učenike na odgovornost prilikom davanja izjava o mjestu stanovanja te mogućnosti korištenja prijevoza vlakom, s obzirom na navedene kriterije te provjeru istih, u slučaju davanja netočnih podataka.
Svi učenici koji imaju mogućnost korištenja prijevoza vlakom, prema navedenim kriterijima, dužni su isti i koristiti, u protivnom neće ostvariti pravo na sufinanciranje.
Potvrda se ispunjava i potpisuje pod punom materijalnom i kaznenom odgovornošću.