"Where maths is fun"

Autor: Josip Strija, 16. 10. 2012.

Povodom Svjetskog  dana učitelja, 5. listopada, ministar Željko  Jovanović  održao je konferenciju za novinare na kojoj je dao podršku autorima projekta online instrukcija za nula kuna „Where maths is fun“, Toniju Milunu i Nikoli Mujdžiću.

Uz klasične obrazovne programe bitno je imati i nove ideje i inicijative koje mladima približavaju školu. Na današnji dan odlučili smo predstaviti Udrugu „Nova generacija“  čiji je cilj približiti nastavno gradivo djeci  na nov i zanimljiv način - rekao je ministar Jovanović.

Portal znanja nastao je na inicijativu Nikole Mujdžića kojem se tijekom studija svidio pristupačan i neformalan način na koji njegov profesor Toni Milun, profesor matematike i fizike na Sveučilišnom odjelu za stručne studije, predaje matematiku.  Projektu su se pridružili i profesor hrvatskog  jezika Vicko Krampus te Kristijan Radmanović, profesor fizike, a broj profesora volontera koji žele sudjelovati na ovom projektu učestalo se povećava. Reakcije roditelja i učenika su vrlo pozitivne pogotovo činjenicom da su instrukcije besplatne i dostupne 24 sata, a broj korisnika svakim danom sve više raste.

"Ovo je jedan od načina kako izbjeći plaćanje instrukcija za nesavladano gradivo unutar formalnog obrazovanja. Na ovaj način dodatne instrukcije dostupne su svim učenicima, uvijek i besplatno. Cijeli projekt radi se u suradnji sa CARNet-om kao jednim u nizu od vrijednih projekata, a  savršeno se uklapa u našu viziju stvaranja škole 21. stoljeća, e-škole," rekao je ministar. Dodao je kako podržava rad i  drugih udruga koje se bave sličnim aktivnostima te najavio novi pilot projekt koji će Ministarstvo i CARNet razviti u suradnji sa Samsungom, a koji će uskoro biti detaljno predstavljen.

Izvor: http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=11986