Školski laboratorij 2013. - natjecanje za učenike srednjih škola u prezentaciji znanstvenih tema

Autor: Josip Strija, 14. 1. 2013.

British Council, u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i CARNetom, objavljuje natjecanje za učenike srednjih škola u prezentaciji znanstvenih tema iz srednjoškolskog gradiva. Školski je laboratorij, po uzoru na popularni i uspješni Laboratorij slave koji je hrvatske studente i znanstvenike proslavio i na međunarodnom natjecanju, namijenjen srednjoškolcima i njihovim nastavnicima. Ideja natjecanja je da učenici određenu temu po svom izboru izlože na kratak, jasan, zanimljiv i svojoj dobi prilagođen način te svoju prezentaciju u obliku video snimke prijave na natjecanje, a dvanaest najuspješnijih natjecatelja po glasovima stručnog žirija i posjetitelja Portala za škole ulaze u završno natjecanje uživo na kojem će se izabrati pobjednik.

Natjecanje se otvara 14. siječnja 2013., rok za prijavu prezentacije je 20. veljače 2013., a završno natjecanje Školskog laboratorija održat će se u petak 22. ožujka 2013. u Zagrebu.

Na webu natjecanja moguće je pronaći detaljna pravila natjecanja, način na koji će se ocjenjivati prezentacije i vremenski raspored natjecanja.

Cilj natjecanja je potaknuti učenike i nastavnike na kreativan pristup učenju i prezentaciji srednjoškolskog gradiva iz područja prirodnih i tehničkih znanosti. Ujedno se natjecanjem želi popularizirati prirodne i tehničke znanosti među učenicima, roditeljima i u javnosti te medijski promovirati znanost i rad u školi.

Pitanja vezana uz natjecanje možete postaviti putem maila branka.zaja@britishcouncil.hr.

Izvor: http://www.skole.hr/ucenici/skolski_laboratorij