Javni natječaj za davanje u zakup prostora u zgradi škole

Autor: Predrag Saratlija, Ivana Bešir, 9. 12. 2013.

Gimnazija Petra Preradovića
Trg bana Josipa Jelačića 16
33000 Virovitica

Na temelju članka 6. i 10. Odluke o uvjetima i načinu korištenja imovine školskih ustanova čiji je osnivač Virovitičko-podravska županija u poslovne svrhe (Službeni glasnik VPŽ br. 7/10.), Gimnazija Petra Preradovića objavljuje

JAVNI NATJEČAJ
za davanje u zakup prostora u zgradi škole

Predmet natječaja je davanje u zakup prostora:

A.

1. Školska sportska dvorana od 190 četvornih metara s pripadajućom garderobom (svlačionicom).
2. Dvorana se daje u zakup za sportske aktivnosti i druge programe koji se u njoj mogu izvoditi.
3. Dvorana se daje u zakup od 13.01.2014. do 23.12.2014. godine, ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom i petkom od 16,30 do 20,30 sati, a srijedom od 18,30 do 20,30 sati.
4. Minimalni iznos zakupa jednog sata je 80,00 kuna. Dvorana se daje u zakup principom puno za prazno.
5. Najpovoljnijom ponudom smatrat će se ponuda koja sadrži najviši iznos zakupnine.

Ponude trebaju sadržavati:
    - naziv, adresu, OIB, MB, IBAN, telefonski/fax. broj, e-adresu  i ime i prezime osobe ovlaštene za zastupanje ponuditelja, njegov OIB, broj telefona i  mobitela i adresu,
- vrstu aktivnosti i način financiranja,
- izjavu o visini ponuđene zakupnine,
- izjavu ponuditelja da će u slučaju odabira, pri sklapanju ugovora o zakupu prostora zakupodavcu uručiti bianco zadužnicu na iznos od 1.000,00 kuna ovjerenu od javnog   bilježnika kao osiguranje plaćanja zakupnine,

B.

1. Školska kantina površine 50 četvornih metara, koja se nalazi u suterenu (podrumu) školske zgrade u ulici Trg bana Josipa Jelačića 16, 33000 Virovitica. Prostor ima poseban ulaz iz  haustora škole.
2. Prostor samostalno oprema zakupac. Zakupac ima pravo koristiti instalacije koje se nalaze u tom prostoru uključujući i sanitarni čvor u prizemlju škole. Zakupac samostalno održava elektroinstalaciju u prostoru kantine i samostalno osigurava     uvođenje i održavanje telefonske veze za fiskalnu blagajnu.
3. Poslovni prostor iz točke 1. ovog ugovora zakupnik će isključivo koristiti za obavljanje djelatnosti proizvodnje i prodaje hrane, bezalkoholnih pića i napitaka u svrhu prehrane učenika, o čemu će zakupodavcu predočiti potrebne dozvole za rad i predloženi asortiman proizvoda sa okvirnim cjenikom.
4. Zakupnik se obvezuje plaćati zakupodavcu zakupninu u minimalnom iznosu od 2.500,00 kn mjesečno počevši od 1. veljače 2014. godine. Zakupninu se zakupnik obvezuje platiti     mjesečno zakupodavcu za svaki tekući mjesec do 15-tog u mjesecu. U vrijeme ljetnih praznika (srpanj i kolovoz) zakupnina iznosi 50% ugovorene zakupnine odnosno 1.250,00 kn mjesečno.
Uz zakupninu zakupnik će zakupodavcu mjesečno plaćati 3% iznosa računa Gimnazije Petra Preradovića za potrošenu vodu, plin, struju i odlaganje otpada, osim u vrijeme ljetnih praznika (srpanj i kolovoz).
5. Prostor za kantinu izdaje se na vrijeme od 2 godine tj. od 01.02.2014. do 31.01.2016. godine i može biti produžen samo u pisanom obliku.
6. Najpovoljnijom ponudom smatrat će se ponuda koja sadrži najviši iznos zakupnine.

Prostor je moguće pogledati svaki dan od 10 do 13 sati.

Ponude mogu dostaviti pravne i fizičke osobe.

Ponude trebaju sadržavati:
- izjavu o visini ponuđene zakupnine,
- izvadak iz sudskog registra ne stariji od 6 mjeseci za pravne osobe,
- presliku obrtnice za obrtnike ovjerenu od javnog bilježnika,
- izvornik potvrde porezne uprave o podmirenim dugovanjima ne stariju od 30 dana,
- izjavu ponuditelja da će u slučaju odabira, pri sklapanju ugovora o zakupu prostora zakupodavcu uručiti bianco zadužnicu na iznos od 10.000,00 kuna ovjerenu od strane javnog  bilježnika kao osiguranje plaćanja zakupnine i  ostalih mjesečnih troškova.

Rok za podnošenje ponuda je 8 dana od dana objave natječaja, a ponuditelji će o izboru biti
obaviješteni u roku od 8 dana nakon izbora.

Ponude dostaviti preporučenom poštom na adresu škole:
Gimnazija Petra Preradovića
Trg bana Josipa Jelačića 16
33000 Virovitica
s naznakom "Ponuda za zakup termina u školskoj sportskoj dvorani" ili "Ponuda za zakup prostora školske kantine"

Napomena:
Ponude s nepotpunom dokumentacijom, ponude koje ne odgovaraju uvjetima natječaja te ponude ponuditelja koji imaju dugovanja prema Gimnaziji Petra Preradovića, Virovitica, neće se razmatrati.
Pri potpisivanju ugovora o zakupu zakupnik je dužan predati bjanko zadužnicu, ovjerenu od javnog bilježnika, na iznos predviđen za prostor za koji vrši zakup.