Datum objave: 8. ožujka 2024.
Kategorija: Natjecanja | Vijesti

Izvještaj sa županijskog natjecanja iz kemije

U četvrtak 7. ožujka 2024. godine održano je Županijsko natjecanje iz kemije za osnovne i srednje škole u Osnovnoj školi Eugena Kumičića Slatina u Slatini.
Na županijsko natjecanje pozvano je deset učenika iz Gimnazije Petra Preradovića Virovitica, jedan učenika iz Srednje škole Marka Marulića Slatina, dva učenika iz Srednje škole „Stjepan Ivšić“, Orahovica i jedan učenika iz Katoličke klasične gimnazije s pravom javnosti u Virovitici.

Učenici su ostvarili sljedeće rezultate:

I. razred

  1. Celić Matko (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentorica: Ivana Salajić, prof.)
  2. Nikolić Lana (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentorica: Ivana Salajić, prof.)
  3. Radulović Lana (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentorica: Ivana Salajić, prof.)
  4. Predragović Roko (Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici, mentorica: Maja Ivanac, prof.)
  5. Milak Toni (Srednje škole „Stjepan Ivšić“, Orahovica, mentor: prof. Ljubiša Despotović, prof.)
  6. Volenik Patrik (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentorica: Ines Baškarad, prof.)
  7. Ivoš Lana (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentorica: Ines Baškarad, prof.)

II. razred

  1. Pavlović Ivan (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentorica: Ivana Salajić, prof.)
  2. Jurlina Marija (Srednje škole „Stjepan Ivšić“, Orahovica, mentor: prof. Ljubiša Despotović, prof.)
  3. Ladović Anton (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentorica: Ivana Salajić, prof.)
  4. Kojić Nikolina (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentorica: Ivana Salajić, prof.)

III. razred
Nitko nije pozvan na županijsko natjecanje

IV. razred

  1. Schweigert Barbara (Srednja škola Marka Marulića Slatina, mentor: Dinka Prenković, prof.)
  2. Babić Arijana (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentorica: Ines Baškarad, prof.)
  3. Veseli Roko (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentorica: Ines Baškarad, prof.)

Čestitamo svim natjecateljima i njihovim mentorima na izvrsnim rezultatima.

I. Salajić

Pročitajte još

Dan sjećanja na žrtve Domovinskoga rata te Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Dan sjećanja na žrtve Domovinskoga rata te Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Uoči 18. studenoga, dana duboko utkanog u kolektivnu svijest hrvatskoga naroda, učenici naše škole sudjelovali su u posebnom i dirljivom projektu na nastavi etike. Oslikavanjem staklenih teglica motivima Vukovara, izrazili su ne samo svoju kreativnost, nego i svoj unutarnji doživljaj etičkih vrijednosti koje ovaj dan nosi – nade, poštenja, empatije, hrabrosti, zahvalnosti i solidarnosti.

Veliki i mali istraživači kemije

Veliki i mali istraživači kemije

U petak 14. 11. 2025. je osmišljena, organizirana i provedena suradnja dječjeg vrtića „Cvrčak“ i Gimnazije Petra Preradović Virovitica.
Cilj ovoga edukativnog posjeta bila je pobuditi interes za prirodne znanosti, istraživanjem i opažanjem čak i u najmlađoj dobi kada djeca nisu opterećena predrasudama da su prirodne znanosti teške, a način kako je to osmišljeno je da sa starijim učenicima na siguran način izvedu pet kemijskih pokusa.

Skip to content