Datum objave: 4. listopada 2024.

Obilježavanje Međunarodnog dana glazbe

Međunarodni dan glazbe, koji se pod okriljem UNESCO-a slavi 1. listopada, obilježava se od 1975. godine. Idejni tvorac Dana glazbe, poznati violinski virtuoz i muzikolog Yehudi Menuhin, tijekom cijelog života zagovarao je promociju glazbe u svim slojevima društva, kao i UNESCO-ove ideale mira i prijateljstva među narodima. Slijedeći njegov primjer, od godine 1975. glazbenici sa svih strana svijeta 1. listopada obraćaju se upravo najmlađima.

Zato smo i mi, 1. 10. 2024., organizirali koncert u atriju naše škole. U obilježavanje Međunarodnog dana glazbe uključili su se učenici iz brojnih razrednih odjela: Lana Pintar (3. c), Otto Herden (2. b), Jakov Vašiček (2. b ), Ino Pavić (4. b), Lucija Dvojak (3. d) gošća Gita Špoljarić – naš novi školski band i učenici Lorena Vlašić (4. c), Taša Filipović (4. b), Tihana Marija Majetić (4. b) i Filip Krznarić (4. b).

Uživali smo slušajući njihove izvedbe.

V. Stamenić

Pročitajte još

Oskar znanja Antonu Ladoviću!

Oskar znanja Antonu Ladoviću!

U srijedu, 10. lipnja 2026. godine, u Velikoj dvorani Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog u Zagrebu održana je svečana dodjela Nagrade Oskar znanja, najprestižnijeg priznanja u sustavu odgoja i obrazovanja Republike Hrvatske.

Na svečanosti su sudjelovali učenik naše škole Anton Ladović i njegov mentor Borna Louvar. Podsjetimo, Anton je osvojio prvo mjesto na državnom Natjecanju iz biologije u kategoriji Integrirani biološki sustavi – istraživački radovi te je time stekao pravo na ovo vrijedno priznanje.

Sretno, maturanti!

Sretno, maturanti!

Virovitički gimnazijalci u petak su se tradicionalnim plesom quadrille oprostili od svojih srednjoškolskih dana. Njih 90, maturantica i maturanata Gimnazije Petra Preradovića Virovitica, zaplesalo je u središtu grada, u prostoru uz Dvorac Pejačević, pred prijateljima, profesorima i djelatnicima škole.

Skip to content