Probni ispit pisanja školskoga eseja iz hrvatskoga jezika

Autor: Zdenka Kos, Vera Žužić, 4. 1. 2012.

Učenici 4. razreda naše škole pristupili su 4. siječnja 2012. godine probnom ispitu pisanja školskoga eseja iz hrvatskoga jezika na državnoj maturi. Zadatke otvorenoga tipa sastavile su profesorice Zdenka Kos (osnovna razina) i Vera Žužić (viša razina). Književni predložak bio je ulomak Sofoklove Antigone koja je ove godine obvezni tekst na državnoj maturi.

Učenici su bili prema propisima polaganja državne mature podijeljeni u dvije učionice. Ispit je započeo u 9,00 sati, a završio u 11,40 sati (trajanje 160 minuta). Svi učenici dobit će ispravljene zadatke vrednovane prema posebno sastavljenim opisivačima kojima se ocjenjuje sadržajna, pravopisna, gramatička i kompozicijska točnost.
Ispit nije bio obvezan, a pristupilo mu je 48 učenika što pokazuje da je dio naših učenika iznimno zainteresiran  za postizanje što boljih rezultata na državnoj maturi.

Popis učenika koji su pristupili pisanju probnoga esej iz hrvatskoga jezika 4. siječnja 2012.

IV. a
Mateja Drulak