Dan sigurnijeg interneta

CSI.hr Centar za sigurniji internet s partnerima organizira obilježavanje Dana sigurnijeg interneta 06. veljače 2018. godine koji se provodi u sklopu projekta sufinanciranog od strane Europske unije, „Safer Internet Center Croatia: Making Internet a good and safe place“ (2015-HR-IA-0013).

Povodom obilježavanja internacionalnog Dana sigurnijeg interneta 06. veljače, Centar za nestalu i zlostavljanu djecu u suradnji s Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti Osijek, Gradom Osijekom i tvrtkom VIPnet d.o.o. uz potporu Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske te u suradnji s HAKOM, već četvrtu godinu zaredom zajednički organizira aktivnosti i akcije s ciljem poticanja i promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja među mladima i djecom, ali također i roditeljima.

-Predsjednik Centra za nestalu i zlostavljanu djecu, Tomislav Ramljak: „Sadržaj na internetu postaje sve interaktivniji, privlačniji i dostupniji, vrlo teško se može nazirati gdje, kada i kako djeca pristupaju istom. Najbolja zaštita završava u vrhu njihovog prsta, a počinje u edukaciji koja mora biti dostupna i prilagodljiva njihovoj dobi. Poseban izazov su roditelji koji bi trebali koristiti tehnologiju kako bi se zbližili sa svojom djecom i izgradili odnos koji nužan za kvalitetan razvoj svakog djeteta. Trebamo prihvatiti tehnologije kao veliku mogućnost da zajedno sa djecom pravimo edukativan, zanimljiv i siguran sadržaj i pokažemo im da je razlika između dobrog i lošeg interneta samo u osobi koja ga koristi.“

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Stvaraj poštuj i poveži se! Bolji Internet počinje s tobom!“

I ove godine jedna od aktivnosti obilježavanja je internacionalni online kviz za djecu i mlade o sigurnosti na internetu na stranici http://www.dansigurnijeginterneta.org/. Prošle godine kviz je riješilo preko 24 000 učenika iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije.

Program ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta 06.02.2018. #DSI2018:

-Online predavanje za učitelje
-Online predavanje za djecu
-Edukacijski paket za obilježavanje Dana sigurnijeg interneta
-Letci, plakati i savjeti za sigurno korištenje interneta te pregled najnovijih trendova
-Internet kviz na stranici www.dansigurnijeginterneta.org za djecu i mlade
-Stručni članci te materijali za rad
-Distribucija edukativne brošure

Poveznica do Facebook događaja

Izvor: www.csi.hr

Online kviz

• Nije potrebna prijava, samo posjet stranici www.dansigurnijeginterneta.org od 09:00 do 19:00 sati 06.02.2018. te ispunjavanje kviza
  • Nagrade će biti dostavljene na adrese škola u tjednima nakon završetka kviza
  • Neslužbeni rezultati pobjednika će biti objavljeni na Facebook stranici Centra za sigurniji Internet OVDJE te službeni rezultati slijedeći dan na web stranici www.dansigurnijeginterneta.org

Karta obilježavanja Dana sigurnijeg interneta 2018.

5 savjeta za sigurno korištenje interneta

Cyberbullying