Zahtjev za izdavanje prijepisa/duplikata svjedodžbe
IZDAVANJE PRIJEPISA/DUPLIKATA SVJEDODŽBI

Ukoliko je razredna ili završna svjedodžba izgubljena, uništena ili Vam je potrebna radi stjecanja prava a niste u mogućnosti doći do originala, duplikat možete zatražiti obrascem molbe za izdavanje prijepisa/duplikata svjedodžbe koji možete preuzeti u tajništvu škole ili sa službene stranice škole, te ispunjen predati u tajništvu škole, svakim radnim danom od 9-13 sati.

• na temelju Tar. br. 1. i Tar. br. 4.  Uredbe o tarifi upravnih pristojbi (Narodne Novine, broj 92/2021), od 01. rujna 2021. godine, upravna pristojba za izradu duplikata svjedodžbe se ne naplaćuje.
  • na temelju Odluke Školskog odbora izrada prijepisa/duplikata svjedodžbe naplaćuje se i to 200,00 kn za završnu svjedodžbu te 150,00 kn za svaku razrednu svjedodžbu. Uplatu treba izvršiti na IBAN škole : HR1423600001800010009 s pozivom na broj: HR687323-98535659256-2206 i dokaz o uplati dostaviti u tajništvo škole
  • ukoliko osoba  nije u mogućnosti osobno doći podnijeti zahtjev, u njegovo/njezino ime to može učiniti druga osoba isključivo ako je KOD JAVNOG BILJEŽNIKA OPUNOMOĆENA za postupanje u ime osobe koja prijepis/duplikat potražuje te sa sobom mora imati vlastite i podnositelja zahtjeva identifikacijske dokumente sa jasno vidljivom slikom i potpisom
  • sSukladno Zakonu o općem upravnom postupku, duplikat se izdaje u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.
Osobe koje nisu u mogućnosti osobno zatražiti ili doći po duplikat/prijepis svjedodžbe trebaju podnositelju molbe, odnosno osobi koja će podići duplikat/prijepis dati ovjerenu punomoć.

Sukladno Zakonu o općem upravnom postupku ("Narodne novine" br. 47/09) duplikat/prijepis se izdaje najkasnije u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

Osoba koja je na temelju članka 8. Zakona o upravnim pristojbama (Narodne novine, broj 115/2016) oslobođena od plaćanja upravne pristojbe, obvezna je uz zahtjev priložiti odgovarajuću ispravu kojom dokazuje svoj status (potvrdu/rješenje nadležnog tijela), radi oslobođenja od plaćanja upravne pristojbe na duplikat svjedodžbe.

Na temelju članka 9. stavka 2. točke 23. Zakona o upravnim pristojbama (Narodne novine, broj 115/2016) upravna pristojba se ne plaća za izdavanje svjedodžbi kao dokaza o stručnoj spremi i obrazovanju za nezaposlene osobe koje se javljaju na natječaje za zapošljavanje (potrebno priložiti dokaz o nezaposlenosti).

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je istovjetan izvorniku svjedodžbe, dok se prijepis svjedodžbe izdaje na praznom papiru ili na obrascu koji nije istovjetan izvorniku svjedodžbe.  Za svaki razred izdaje se poseban prijepis svjedodžbe. Duplikat i prijepis svjedodžbe izdaju se sukladno važećem pravilniku o sadržaju i obliku svjedodžbi, kojeg donosi ministar nadležan za poslove obrazovanja.

Škola ne izdaje duplikate potvrda i svjedodžbi o državnoj maturi, za iste se treba obratiti Nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Uzevši u obzir obujam poslova tajnika srednjoškolske ustanove molimo Vas da Zahtjeve ne podnosite zadnjega dana kada Vam je potreban, hvala na razumijevanju.

Zahtjev za duplikat/prijepis svjedodžbe