Predstavljamo novu ravnateljicu škole

Autor: Ivana Bešir, Josip Strija, 14. 5. 2014.

Jasminka Viljevac, profesorica matematike i fizike, imenovana je novom ravnateljicom Gimnazije Petra Preradovića.
Dužnost ravnateljice škole  preuzima   15.V. 2014.

Dužnost ravnateljice škole  preuzima   15.V. 2014.

Novoj ravnateljici želimo uspješan rad na novoj dužnosti, puno zadovoljstva u budućim uspjesima učenika i škole u cjelini.

Jasminka Viljevac

Profesorica Jasminka Viljevac diplomirala je na  Pedagoškom fakultetu u Rijeci 1988. matematiku i fiziku.

Kao profesorica matematike i fizike radila je u od 1987 u Centru za odgoj i usmjereno obrazovanje i Industrijsko-obrtničkoj školi , a od 1993.  u Gimnaziji Petra Preradovića.

U Gimnaziji Petra Preradovića radila je kao profesor matematike i  razrednik prirodoslovno-matematičkih razreda. Uspješno je pripremala  učenike za natjecanja iz matematike, bila član županijskih povjerenstava , sudjelovala s učenicima i na državnim natjecanjima, a od 2011. sudjeluje u radu državnog povjerenstva za matematiku.
Organizirala je godinama i matematičko natjecanje  „ Klokan bez granica“, a nekoliko godina i natjecanje  „Rokovi matematičari“ kao gimnazijska profesorica i kao predsjednica Udruge prirodoslovaca Virovitičko-podravske županije.
Uspješno je organizirala i različite stručne, razredne i školske izlete i ekskurzije.

Voditeljica je županijskog stručnog vijeća nastavnika matematike od 2012.godine.
Članica je tima za kvalitetu Gimnazije od 2006. godine, a bila je i  predsjednica Školskog športskog društva škole.

Od 2008. godine školska je koordinatorica za državnu maturu. U suradnji s ravnateljicom, ispitnim povjerenstvom i nastavnicima uspješno je provodila ispite državne mature  i sve poslove vezane uz polaganje državne mature.

Zahvaljujući uspješnom odgojno-obrazovnom radu  2006. g. promovirana je u zvanje profesor mentor, a 2011.u zvanje profesor savjetnik.

Uz rad u školi bila je i predsjednica  Plivačkog kluba Virovitica (2002.-2010.) i Udruge prirodoslovaca „Omega 7“  s kojom pet godina  provodi  projekt  pripreme za državnu maturu.