SFerin natjecaj za likovne i literarne radove djece i mladih

Autor: Josip Strija, 24. 2. 2010.

Društvo za znanstvenu fantastiku - SFera poziva osnovne i srednje škole na sudjelovanje u SFerinom literarnom i likovnom natječaju za djecu i mlade.

Ovogodišnje zadane teme

Teme za literarne radove:

• "Kućni ljubimac robot" (1.-4.r. OŠ),
  • "Ljetovanje na drugoj planeti" (1.-4.r. OŠ),
  • "Svemirski detektivi" (5.-8.r. OŠ),
  • "Lov na blago" (5-8.r. OŠ),
  • "Putovanje jednog fotona" (srednje škole),
  • "Vremenski putnici" (srednje škole).

Teme za likovne radove:

• "Učionica pod morem" (1.-4.r. OŠ)
  • "Ljetovanje na drugoj planeti" (1.-4.r. OŠ)
  • "Vitezovi iz budućnosti" (5.-8.r. OŠ)
  • "Škola budućnosti" (5.-8.r. OŠ)
  • "Na granici stvarnog" (srednje škole)
  • "Udaljeni svjetovi" (srednje škole).

Svaki rad na poleđini obavezno mora sadržavati: ime i prezime autora, razred, ime i kontakt, podatke nastavnika (telefon, e-mail adresu), ime i adresu škole i odabranu temu. Radovi koji ne sadržavaju te podatke, neće moći ući u konkurenciju.

Rok za predaju radova ističe 31. ožujka 2010. Likovni radovi se šalju isključivo običnom poštom na adresu:
MENTOR, D. BAZJANCA 15, 10000 ZAGREB
(za SFerin natječaj)

Literarni radovi se mogu poslati i na mail natjecaj@sfera.hr, a ne bi trebali biti eseji već priče ili novele!

Sve pristigle radove pažljivo će razmotriti i vrednovati SFerin žiri za dječje nagrade, a najbolji autori i autorice će biti nagrađeni na svečanoj Skupštini SFere, središnjem događaju najveće godišnje konvencije u Hrvatskoj, SFeraKona 2010, u Zagrebu. Na istoj manifestaciji bit će postavljena izložba nagrađenih likovnih radova.

Obavijest o nagradama te točnoj lokaciji i vremenu održavanja Skupštine nagrađenim će učenicima biti poslana na adresu škole. Oni koji ne budu u mogućnosti doći na dodjelu, nagrade će dobiti poštom na adresu škole. I za kraj upoznajte SFeru i SFeraKon.
Društvo SFera (http://www.sfera.hr) je zagrebačko društvo za znanstvenu fantastiku. Djeluje kao udruga koja promiče fantastiku i znanstvenu fantastiku u Hrvatskoj, te potiče domaće SF stvaralaštvo kroz kulturne programe, poput SFeradionice (radionice kreativnog pisanja), Lekt-SF-Ire (književnog kluba), SF Vintage (projekcije filmova s predavanjima), Predavanja u SFeri, SFera u Profilu, i SFeraKon. Osnovni cilj Društva je združiti ljude, prvenstveno djecu i mladež, koje interesiraju znanstvena fantastika i srodni žanrovi (fantasy, nadnaravni horor) te znanost općenito. SFera također dodjeljuje jedinu nacionalnu nagradu za domaća znanstvenofantastična djela - nagradu SFERA. SFERICAMA se od milja nazivaju nagrade pobjednicima SFerinog literarnog i likovnog natječaja za djecu i mlade koje se na SFeraKonu djeci i mladima tradicionalno uručuju ravnopravno i istovremeno kad i odraslima nagrada SFERA.

SFeraKon (http://www.sferakon.org) je najstarija i najuglednija konvencija fantastike i znanstvene fantastike u ovom dijelu Europe, a ove će se godine održati 32. put za redom. O točnoj lokaciji i terminu održavanja SFeraKona nagrađeni učenici bit će pravovremeno obaviješteni.

Izvor: http://www.skole.hr/svastara/dogadjanja?news_id=3215